ТЕКСТОВИЙ ДИСПЛЕЙ KINCO HMI MT4720TE
Основні характеристики
- Display: 15″TFT;
- Resolution: 1024*768 pixels;
- Processor: 800MHz RISC;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance specification
| Display | 15″ TFT |
| Resolution | 1025*768 |
| Color | 65536 |
| Backlight | LED |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Backlight life | 50000 hours |
| Touch Panel | 4-wire precision resistance network |
| Processor | 32-bit 800MHz RISC |
| Memory | 128M FLASH + 64M DDR2 |
| Expandable memory | 1 USB Host, 1 SD Card |
| Recipe memory & RTC | 512KB + RTC |
| Printer port | USB Host/Slave/Serial port |
| Ethernet | Support |
| Program download | USB /Serial port/Ethernet port |
| COM port | COM0:PLC RS232/PLC RS485-2/4, COM1:PLC RS232/PLC RS485-2/4, COM2:PC/PLC RS232 |
Electronic Specification
| Isolated power supply | Built-in |
| Rated power | 13W |
| Rated voltage | DC24V |
| Input range | DC21V~DC28V |
| Power down allowe | <3ms |
| Insulation resistance | Greater than 50MΩ@ 500V DC |
| Dielectric strength test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell color | Silver |
| Shell material | aluminium alloy |
| Dimensions(mm) | 406.5×313.5×56.8mm |
| Cutout size(mm) | 388×295mm |
| Weight | 4.5 Kg |
Додатковi товари
-

МОДУЛЬ РОЗШИРЕННЯ Kinco K522-08DT
- Output point: 8, divided into 2 groups, each group with 4 channels;
- Output type: source (common-cathode);
- Signal indication: Separated LED indicates for each channel;
-

Ваговий контролер BST106-B68
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Kinco PLC K504-14AR
- Built-in I/O points: 14 I/O, DI 8*DC24V, DO 6*Relay, relay output;
- Communication port: 1 RS232;
-

Kinco PLC K508-40AX
- Built-in I/O points: 40 I/O, DI 24*DC24V, DO 12*Relay+4*DC24V;
- Connectable expansion modules: Yes. At most 9 expansion modules;







