Kinco HMI GL043E
Основні характеристики
- Display: 4.3" TFT;
- Колір: 16.77M true color;
- Memory: 128MB NAND flash + 128MB DDR3 RAM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance Specification
| Display size | 4.3″ TFT |
| Display area | 95.04(W)×53.86(H) |
| Resolution | 480×272 px |
| Display color | 16.77M true color |
| Visual angle | 70/70/50/70(L/R/U/D) |
| Contrast | 500:1 |
| Backlight | LED |
| Luminance | 300cd/m² |
| LCD life | More than 30000 hours |
| Touch panel | 4-wire precision resistance network (surface hardness 4H) |
| CPU | ARM RISC 32Bit 800MHz |
| Memory | 128MB NAND flash + 128MB DDR3 RAM |
| RTC | Built-in RTC |
| External storage | 1USB Host + 1SD Card |
| Printer port | USB Host/Serial port |
| Ethernet | 10/100M self-adaption |
| Program download | USB Slave /Serial port/Ethernet (Micro USB) |
| Communication | COM0: RS232/RS485/RS422; COM2: RS232 |
| Serial port isolated | None |
Electrical Specification
| Input range | DC10V~DC28V, inbuilt isolated power supply |
| Power | 2W@24VDC |
| Allowable loss of power | <3ms |
| Insulation resistance | Over 50MΩ@500V DC |
| Hi-pot test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell material | Engineering plastics |
| Shape size | 154×89×60(mm) |
| Cutout size | 146×81(mm) |
| Weight | 0.4Kg |
Додатковi товари
-

Ваговий контролер BST106-B68
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Kinco PLC K506-24AR
- Built-in I/O points: 24 I/O, DI 14*DC24V, DO 10*Relay, relay output;
- Connectable expansion modules: Yes. At most 9 expansion modules;
-

Модуль розширення Kinco K531-04IV
- Input channel: 4;
- Error indication: Red LED of each channel indicates input signal exceeds measurement range;







