Kinco HMI GL070E
Основні характеристики
- Display: 7" TFT;
- Колір: 16.77M true color;
- Memory: 128MB NAND flash + 128MB DDR3 RAM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance Specificatio
| Display size | 7″ TFT |
| Display area | 154.08(W)×85.92(H) |
| Resolution | 800×480 px |
| Display color | 16.77M true color |
| Visual angle | 70/70/60/70(L/R/U/D) |
| Contrast | 500:1 |
| Backlight | LED |
| Luminance | 250cd/m² |
| LCD life | More than 30000 hours |
| Touch panel | 4-wire precision resistance network (surface hardness 4H) |
| CPU | ARM RISC 32Bit 800 MHz |
| Memory | 128MB NAND flash + 128MB DDR3 RAM |
| RTC | Built-in RTC |
| External storage | 1USB Host |
| Printer port | USB Host/Serial port |
| Ethernet | 10/100M self-adaption |
| Bus interface | None |
| Program download | USB Slave(Micro USB)/U Disk/Ethernet |
| Communication | COM0: RS232/RS485/RS422.COM2: RS232. |
Electrical Specification
| Input range | DC12V~DC28V,inbuilt isolated power supply |
| Power | 3.6W |
| Allowable loss of power | <3ms |
| Insulation resistance | Greater than 50MΩ@ 500V DC |
| Hi-pot test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell material | Engineering plastics |
| Shape size | 204×150×34 (mm) |
| Cutout size | 192×138 (mm) |
| Weight | 0.5Kg |
Додатковi товари
-

Контролер для потокового зважування BST100-B21
- Корпус: Метал;
- Клас захисту: IP65;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Ваговий контролер BST106-B66
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Kinco PLC K504EX-14DT
- Built-in I/O points: 14 I/O, DI 8*DC24V, DO 6*DC24V, transistor output;
- Connectable expansion modules: 1 RS232, support programming, Modbus RTU(slave), free protocol;
-

Модуль розширення Kinco K531-04RD
- Input channel: 4;
- Error indication: Red LED of each channel indicates input signal exceeds measurement range;










