Kinco HMI MT4210T
Основні характеристики
- Display: 4.3″TFT;
- Колір: 65536 Colors;
- Memory: 128M FLASH + 64M SDRAM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance specification
| Display | 4.3″ TFT(16:9W) |
| Resolution | 480*272 |
| Color | 65536 |
| Backlight | LED |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Backlight life | 50000 hours |
| Touch Panel | 4-wire precision resistance network |
| Processor | 32-bit 800MHz RISC |
| Memory | 128M FLASH + 64M SDRAM |
| Expandable memory | 1 USB Host |
| Recipe memory & RTC | 512KB + RTC |
| Printer port | USB Host/Slave/Serial port |
| Ethernet | None |
| Program download | USB SLAVE/Serial port |
| COM port | COM0:RS232/RS485-2/4, COM2:RS232 |
Electrical specification
| Rated power | 4.8W |
| Rated voltage | DC24V |
| Input range | DC12V~DC28V |
| Power down allowe | <5ms |
| Insulation resistance | Greater than 50MΩ@ 500V DC |
| Dielectric strength test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell color | Black |
| Shell material | ABS |
| Dimensions(mm) | 154×89×60mm |
| Cutout size(mm) | 146×81mm |
| Weight | 0.4 Kg |
Додатковi товари
-

Kinco PLC K504-14DT
- Built-in I/O points: 14 I/O, DI 8*DC24V, DO 6*DC24V, transistor output;
- Communication port: 1 RS232, support programming, Modbus RTU(slave), free protocol;
-

Модуль розширення Kinco K531-04RD
- Input channel: 4;
- Error indication: Red LED of each channel indicates input signal exceeds measurement range;
-

Ваговий контролер BST106-B66
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Блок живлення PS-2401
- Wide range of input voltage: 100~240VAC Short-circuit protection;
- No load power consumption: <0.75W 100% full load aging test;






