Kinco HMI MT4310C
Основні характеристики
- Display: 5.6″TFT;
- Колір: 65536 Colors;
- Memory: 8M FLASH + 16M SDRAM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance specification
| Display | 5.6″ TFT |
| Resolution | 320*234 |
| Color | 65536 |
| Backlight | LED |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Backlight life | 50000 hours |
| Touch Panel | 4-wire precision resistance network |
| Processor | 32-bit 800MHz RISC |
| Memory | 8M FLASH + 16M SDRAM |
| Expandable memory | None |
| Recipe memory & RTC | 128KB + RTC |
| Printer port | Serial port |
| Ethernet | None |
| Program download | USB Slave/Serial port |
| COM port | COM0:PLC RS232/PLC RS485-2W/4W, COM2:RS232 |
Electrical specification
| Rated power | 4W |
| Rated voltage | DC24V |
| Input range | DC12V~DC28V |
| Power down allowe | <5ms |
| Insulation resistance | Greater than 50MΩ@ 500V DC |
| Dielectric strength test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell color | Black |
| Shell material | ABS |
| Dimensions(mm) | 204×150×52mm |
| Cutout size(mm) | 192×138mm |
| Weight | 0.75 Kg |
Додатковi товари
-

Ваговий контролер BST106-B66
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Kinco PLC K504EX-14DT
- Built-in I/O points: 14 I/O, DI 8*DC24V, DO 6*DC24V, transistor output;
- Connectable expansion modules: 1 RS232, support programming, Modbus RTU(slave), free protocol;
-

Модуль розширення Kinco K523-16DT
- I/O point: 16, DI 8*DC24V, DO 8*DC24V;
- Input type: Source (common-cathode)/sink (common-anode);
- Signal indication: Separated LED indicates for each channel;
-

Контролер для потокового зважування BST100-B21
- Корпус: Метал;
- Клас захисту: IP65;
- Гарантія: 12 місяців;






