Kinco HMI MT4403T
Основні характеристики
- Display: 8″TFT;
- Колір: 65536 Colors;
- Memory: 128M FLASH + 64M SDRAM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Performance specification
| Display | 8″ TFT |
| Resolution | 800*600 |
| Color | 65536 |
| Backlight | LED |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Backlight life | 50000 hours |
| Touch Panel | 4-wire precision resistance network |
| Processor | 32-bit 800MHz RISC |
| Memory | 128M FLASH + 64M SDRAM |
| Expandable memory | None |
| Recipe memory & RTC | 512KB + RTC |
| Printer port | USB Slave/Serial port |
| Ethernet | None |
| Program download | USB /Serial port |
| COM port | COM0:COM0:RS232/RS485-2/4, COM1:RS232/RS485-2/4, COM2:RS232 |
Electrical specification
| Isolated power supply | Built-in |
| Rated power | 8W |
| Rated voltage | DC24V |
| Input range | DC21V~DC28V |
| Power down allowe | <5ms |
| Insulation resistance | Greater than 50MΩ@ 500V DC |
| Dielectric strength test | 500V AC 1 minute |
Structure specification
| Shell color | Black |
| Shell material | ABS |
| Dimensions(mm) | 235×172×53mm |
| Cutout size(mm) | 224×161mm |
| Weight | 1.3 Kg |
Додатковi товари
-

Kinco PLC K506-24AR
- Built-in I/O points: 24 I/O, DI 14*DC24V, DO 10*Relay, relay output;
- Connectable expansion modules: Yes. At most 9 expansion modules;
-

Ваговий контролер BST106-B68
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Модуль розширення Kinco K531-04IV
- Input channel: 4;
- Error indication: Red LED of each channel indicates input signal exceeds measurement range;






