ТЕКСТОВИЙ ДИСПЛЕЙ KINCO HMI MD214L
Основні характеристики
- Display: 4.3"FSTN;
- Колір: Monochromatic;
- Memory: 64KB Flash ROM;
Застосування
HMI панелі Kinco – це простий і надійний інструмент для візуалізації і управління технологічним процесом.
Файли документації:
Опис продукту
Technical parameters
| Shell color | Silver white |
| Display | 4.3″FSTN |
| Resolution | 192 x64 Pixel(Supporting Display of 4 Lines 12 Chinese Characters) |
| Color | Monochromatic |
| Brightness | 97 cd/m² |
| Contrast | Adjustable by Potentiometer |
| Backlight | White LED |
| LCM life time | Greater than 50,000 Hours at 25±2℃, 65±10%RH |
| Panel | Non-touch screen |
| CPU | 8-bit Processor |
| Memory | 64KB Flash ROM |
| Recipe memory | None |
| RTC | Support(300PPM precision) |
| Function key | 19 Keys, Customizable(Including 10 Numeric Input Keys) |
| COM port | COM0: PC RS232 & PLC RS485/422 & PLC RS232 |
| CE | EN6100-6-2:2005, EN6100-6-4:2007 |
Environmental conditions
| Power supply | 12~28 VDC |
| Current consumption | Max150mA @ 24VDC |
| Interference immunity test | Voltage 1500Vp-p,Pulse cycle 1us,Duration 1s |
| Dielectric strength | 500V AC (1 min) |
| Isolation resistance | Exceed 10M at 500V DC |
| Vibration endurance | 10 to 25 Hz(x, y, z Direction, 2G, 30 Minutes) |
| Protection class | IP65 Front Panel |
| Operating temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage temperature | -20 °C ~70 °C |
| Operating humidity | 20 ~ 90 % RH (non-condensing) |
| Enclosure | Engineering Plastic ABS + PC |
| Dimensions(W x H x D) | 175 × 90× 26mm |
| Display size(W x H) | 101 × 36 mm |
| Panel cutout dimension | 165 × 78mm |
| Cooling method | Natural Air Cooling |
| Weight | 0.3 Kg |
Додатковi товари
-

Kinco PLC K504-14DT
- Built-in I/O points: 14 I/O, DI 8*DC24V, DO 6*DC24V, transistor output;
- Communication port: 1 RS232, support programming, Modbus RTU(slave), free protocol;
-

Модуль розширення Kinco K522-08XR
- Output point: 8, divided into 2 groups, each group with 4 channels;
- Output type: source (common-cathode);
- Signal indication: Separated LED indicates for each channel;
-

Ваговий контролер BST106-B66
- Корпус: Метал (панельне виконання);
- Клас захисту: IP50;
- Гарантія: 12 місяців;
-

Модуль розширення Kinco K531-04TC
- Input channel: 4;
- Error indication: Red LED of each channel indicates input signal exceeds measurement range;







